NRS4018T680MDGJV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS4018T680MDGJV
Beschreibung:
FIXED IND 68UH 320MA 1.2 OHM SMD
Auf Lager : 5535
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 520mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 320 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 68 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 8.3MHz