NRS5010T100MMGFV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS5010T100MMGFV
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 900MA 300MOHM SMD
Auf Lager : 659
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 850mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 10 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 23MHz