NRS5010T150MMGF
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS5010T150MMGF
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 700MA 480MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 680mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 480mOhm Max
Inductance 15 µH
Series NR, S Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 19MHz