NRS5010T6R8MMGF
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS5010T6R8MMGF
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 1.21A 222MOHM SM
Auf Lager : 878
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.21 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 222mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 33MHz