NRS5012T1R5NMGF
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS5012T1R5NMGF
Beschreibung:
FIXED IND 1.5UH 2.2A 84 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 84mOhm Max
Inductance 1.5 µH
Series NR, S Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 2005 (5012 Metric)
Frequency - Self Resonant 86MHz