NRS5012T4R7MMGF
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS5012T4R7MMGF
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 1.4A 216MOHM SMD
Auf Lager : 28
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 216mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series NR, S Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 2005 (5012 Metric)
Frequency - Self Resonant 40MHz