NRS5014T2R2NMGG
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS5014T2R2NMGG
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 2A 78 MOHM SMD
Auf Lager : 5000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 78mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 56MHz