NRS5040T2R2NMGJV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS5040T2R2NMGJV
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 3.7A 28.6MOHM SM
Auf Lager : 9121
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 28.6mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 42MHz