NRS6010T100MMGF
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS6010T100MMGF
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 1.1A 324 MOHM SMD
Auf Lager : 1373
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 324mOhm Max
Inductance 10 µH
Series NR, S Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 2304 (6010 Metric)
Frequency - Self Resonant 25MHz