NRS6020T2R2NMGJ
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS6020T2R2NMGJ
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 2.9A 40.8MOHM SM
Auf Lager : 1750
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40.8mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 73MHz