NRS6028T2R2NMGJV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS6028T2R2NMGJV
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 3.7A 26 MOHM SMD
Auf Lager : 3472
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 26mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series NR, S Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 68MHz