NRS6045T2R2NMGK
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS6045T2R2NMGK
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 3.6A 28.6MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 6.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 28.6mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series NR, S Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 60MHz