NRS6045T4R7NMGK
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS6045T4R7NMGK
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 3.1A 39 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 4.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 39mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 25MHz