NRS8040T150MJGN
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS8040T150MJGN
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 2.4A 65 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 65mOhm Max
Inductance 15 µH
Series NR, S Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 16MHz