NRT6045T471MMRR
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRT6045T471MMRR
Beschreibung:
FIXED IND 470UH 270MA 2.76OHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 450mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 270 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 2.76Ohm Max
Inductance 470 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2MHz