NRV2012T1R5NGFV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRV2012T1R5NGFV
Beschreibung:
FIXED IND 1.5UH 1.4A 120MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 1.5 µH