NRV2012T3R3MGF
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRV2012T3R3MGF
Beschreibung:
FIXED IND 3.3UH 900MA 272.4 MOHM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.25A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
DC Resistance (DCR) 272.4mOhm Max
Inductance 3.3 µH