NRV3012T1R0N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRV3012T1R0N
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
3030
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 1.6A 78 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 3030
Ratings -
DC Resistance (DCR) 78mOhm Max
Inductance 1 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 110MHz