NS10145T102MNVV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NS10145T102MNVV
Beschreibung:
FIXED IND 1MH 320MA 3.1 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 410mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 320 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 3.1Ohm Max
Inductance 1 mH
Series NS
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1.7MHz