NS10145T2R2NNV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NS10145T2R2NNV
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 6.64A 10.2 MOHM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8.91A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 6.64 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 10.2mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series NS
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 43.9MHz