NS10165T150MNV8
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NS10165T150MNV8
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 3.6A 33.6MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 33.6mOhm Max
Inductance 15 µH
Series NS
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 13.2MHz