NS10165T2R2NNV8
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NS10165T2R2NNV8
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 7.32A 8.9MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 7.32 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.9mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series NS
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 63MHz