NS12565T151MNV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NS12565T151MNV
Beschreibung:
FIXED IND 150UH 1.54A 208MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.54 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 208mOhm Max
Inductance 150 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4.8MHz