NS12565T2R0NN
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NS12565T2R0NN
Beschreibung:
FIXED IND 2UH 7.6A 9.6 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 13.91A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 7.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9.6mOhm Max
Inductance 2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 82.3MHz