NS12565T4R2NN
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NS12565T4R2NN
Beschreibung:
FIXED IND 4.2UH 5.91A 15.12 MOHM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10.15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5.91 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 15.12mOhm Max
Inductance 4.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 41.5MHz