NS12565T680MNV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NS12565T680MNV
Beschreibung:
FIXED IND 68UH 2.3A 93 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 93mOhm Max
Inductance 68 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6.7MHz