NS22-PA-R1A01B
KOINO
Produkt-Nr.:
NS22-PA-R1A01B
Hersteller:
KOINO
Beschreibung:
22mm PUSH BUTTON
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Current Rating (Amps) 3A (AC), 270mA (DC)
Circuit SPST-NO + SPST-NC
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Series NS22
Voltage Rating - DC 250 V
Type Standard
Switch Function On-Off, Off-On
Voltage Rating - AC 250 V