NSD15-12D5
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
NSD15-12D5
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-5V 15W
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.50" W x 0.39" H (50.8mm x 38.1mm x 9.8mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.5A, 1.5A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 9.4V
Series NSD15-D (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 7 Leads
Efficiency 76%