NSS40300MZ4T1G
onsemi
Produkt-Nr.:
NSS40300MZ4T1G
Hersteller:
onsemi
Paket:
SOT-223 (TO-261)
Beschreibung:
TRANS PNP 40V 3A SOT223
Auf Lager : 1232
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Frequency - Transition 160MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 3 A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 400mV @ 300mA, 3A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 40 V
Supplier Device Package SOT-223 (TO-261)
Series -
Transistor Type PNP
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Power - Max 2 W
Mfr onsemi
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 175 @ 1A, 1V