NSS60101DMR6T1G
onsemi
Produkt-Nr.:
NSS60101DMR6T1G
Hersteller:
onsemi
Paket:
SC-74
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
NSS60101DMR6T1G - 60 V, 1 A, LOW
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Frequency - Transition 200MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 1A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 50mA, 1A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 60V
Supplier Device Package SC-74
Series -
Transistor Type 2 NPN (Dual)
Package / Case SC-74, SOT-457
Power - Max 400mW
Mfr onsemi
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
Package Bulk
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 250 @ 100mA, 5V