NSV12100XV6T1G
onsemi
Produkt-Nr.:
NSV12100XV6T1G
Hersteller:
onsemi
Paket:
SOT-563
Beschreibung:
TRANS PNP 12V 1A SOT563
Auf Lager : 4000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Frequency - Transition -
Current - Collector (Ic) (Max) 1 A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 440mV @ 100mA, 1A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 12 V
Supplier Device Package SOT-563
Series -
Transistor Type PNP
Package / Case SOT-563, SOT-666
Power - Max 650 mW
Mfr onsemi
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 500mA, 2V