NSV1C200MZ4T1G
onsemi
Produkt-Nr.:
NSV1C200MZ4T1G
Paket:
SOT-223 (TO-261)
Beschreibung:
TRANS PNP 100V 2A SOT223
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Frequency - Transition 120MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 2 A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 220mV @ 200mA, 2A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 100 V
Supplier Device Package SOT-223 (TO-261)
Series -
Transistor Type PNP
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Power - Max 800 mW
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 120 @ 500mA, 2V