NSV1C300ET4G-VF01
onsemi
Produkt-Nr.:
NSV1C300ET4G-VF01
Hersteller:
onsemi
Paket:
DPAK
Beschreibung:
TRANS PNP 100V 3A DPAK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Frequency - Transition 100MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 3 A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 400mV @ 300mA, 3A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 100 V
Supplier Device Package DPAK
Series Automotive, AEC-Q101
Transistor Type PNP
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Power - Max 2.1 W
Mfr onsemi
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 180 @ 500mA, 2V