NSV60101DMR6T1G
onsemi
Produkt-Nr.:
NSV60101DMR6T1G
Paket:
SC-74
Beschreibung:
60V, 1A DUAL NPN LOW VCE(
Auf Lager : 3000
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Frequency - Transition 200MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 1A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 200mV @ 100mA, 1A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 60V
Supplier Device Package SC-74
Series Automotive, AEC-Q101
Transistor Type 2 NPN (Dual)
Package / Case SC-74, SOT-457
Power - Max 530mW
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 250 @ 100mA, 5V