NTBG020N090SC1
onsemi
Produkt-Nr.:
NTBG020N090SC1
Hersteller:
onsemi
Paket:
D2PAK-7
Beschreibung:
SICFET N-CH 900V 9.8A/112A D2PAK
Auf Lager : 1045
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4415 pF @ 450 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 200 nC @ 15 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 28mOhm @ 60A, 15V
Supplier Device Package D2PAK-7
Vgs(th) (Max) @ Id 4.3V @ 20mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 900 V
Series -
Power Dissipation (Max) 3.7W (Ta), 477W (Tc)
Package / Case TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Technology SiCFET (Silicon Carbide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 9.8A (Ta), 112A (Tc)
Vgs (Max) +19V, -10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 15V