NTLUS3A18PZTCG
onsemi
Produkt-Nr.:
NTLUS3A18PZTCG
Hersteller:
onsemi
Paket:
6-UDFN (2x2)
Beschreibung:
MOSFET P-CH 20V 5.1A 6UDFN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2240 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 28 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 18mOhm @ 7A, 4.5V
Supplier Device Package 6-UDFN (2x2)
Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 20 V
Series -
Power Dissipation (Max) 700mW (Ta)
Package / Case 6-UDFN Exposed Pad
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 5.1A (Ta)
Vgs (Max) ±8V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.5V, 4.5V