NTLUS3C18PZTBG
onsemi
Produkt-Nr.:
NTLUS3C18PZTBG
Hersteller:
onsemi
Paket:
6-UDFN (1.6x1.6)
Beschreibung:
MOSFET P-CH 12V 4.4A 6UDFN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1570 pF @ 6 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 15.8 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 24mOhm @ 7A, 4.5V
Supplier Device Package 6-UDFN (1.6x1.6)
Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 12 V
Series -
Power Dissipation (Max) 660mW (Ta)
Package / Case 6-PowerUFDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 4.4A (Ta)
Vgs (Max) ±8V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.8V, 4.5V