NTTFS015P03P8ZTWG
onsemi
Produkt-Nr.:
NTTFS015P03P8ZTWG
Hersteller:
onsemi
Paket:
8-WDFN (3.3x3.3)
Beschreibung:
MOSFET P-CH 30V 13.4A/47.6A 8DFN
Auf Lager : 3965
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2706 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 62.3 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 9.3mOhm @ 12A, 10V
Supplier Device Package 8-WDFN (3.3x3.3)
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series -
Power Dissipation (Max) 2.66W (Ta), 33.8W (Tc)
Package / Case 8-PowerWDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 13.4A (Ta), 47.6A (Tc)
Vgs (Max) ±25V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V