NVH4L022N120M3S
onsemi
Produkt-Nr.:
NVH4L022N120M3S
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-247-4L
Beschreibung:
SIC MOS TO247-4L 22MOHM 1200V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3175 pF @ 800 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 151 nC @ 18 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 30mOhm @ 40A, 18V
Supplier Device Package TO-247-4L
Vgs(th) (Max) @ Id 4.4V @ 20mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 1200 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 352W (Tc)
Package / Case TO-247-4
Technology SiCFET (Silicon Carbide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 68A (Tc)
Vgs (Max) +22V, -10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 18V