NVHL020N090SC1
onsemi
Produkt-Nr.:
NVHL020N090SC1
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-247-3
Beschreibung:
SICFET N-CH 900V 118A TO247-3
Auf Lager : 307
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4415 pF @ 450 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 196 nC @ 15 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 28mOhm @ 60A, 15V
Supplier Device Package TO-247-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4.3V @ 20mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 900 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 503W (Tc)
Package / Case TO-247-3
Technology SiCFET (Silicon Carbide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 118A (Tc)
Vgs (Max) +19V, -10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 15V