Zuhause / IGBT Modules / NXH35C120L2C2S1G
minImg
NXH35C120L2C2S1G
onsemi
Produkt-Nr.:
NXH35C120L2C2S1G
Hersteller:
onsemi
Paket:
26-DIP
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MOD 1200V 35A 26DIP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter with Brake
Current - Collector (Ic) (Max) 35 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 8.33 nF @ 20 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Last Time Buy
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package 26-DIP
Series -
Input Three Phase Bridge Rectifier
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.4V @ 15V, 35A
Package / Case 26-PowerDIP Module (1.199", 47.20mm)
Power - Max 20 mW