Zuhause / IGBT Modules / NXH80T120L2Q0P2G
minImg
NXH80T120L2Q0P2G
onsemi
Produkt-Nr.:
NXH80T120L2Q0P2G
Hersteller:
onsemi
Paket:
20-PIM/Q0PACK (55x32.5)
Beschreibung:
IC MODULE PIM 1200V 80A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Level Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 67 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 19.4 nF @ 20 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package 20-PIM/Q0PACK (55x32.5)
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.85V @ 15V, 80A
Package / Case Module
Power - Max 158 W