Zuhause / Diode Arrays / NXPS20H100CX,127
minImg
NXPS20H100CX,127
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
NXPS20H100CX,127
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
TO-220F
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
NOW WEEN - NXPS20H100CX - POWER
Auf Lager : 162340
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1065
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Current - Reverse Leakage @ Vr 4.5 mA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 770 mV @ 10 A
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)