Zuhause / AC Fans / OA172AP-11-3TB1855
minImg
OA172AP-11-3TB1855
Orion Fans
Produkt-Nr.:
OA172AP-11-3TB1855
Beschreibung:
115VAC 172X172X51MM METAL
Benutzer handbuch
Air Flow 110.0 CFM (3.08m³/min)
Noise 36.0dB(A)
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 100 ~ 130VAC
RPM 1600 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Auto Restart, Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 51.00mm
Operating Temperature -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Static Pressure 0.270 in H2O (67.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Round - 172mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Metal
Series OA172AP
Power (Watts) 20.00W