Zuhause / AC Fans / OA172AP-22-1TB1855
minImg
OA172AP-22-1TB1855
Orion Fans
Produkt-Nr.:
OA172AP-22-1TB1855
Beschreibung:
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM
Auf Lager : 9
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Air Flow 215.0 CFM (6.02m³/min)
Noise 59.0dB
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 200 ~ 240VAC
RPM 3200 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features -
Width 51.00mm
Operating Temperature -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Static Pressure 0.510 in H2O (127.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Round - 172mm Dia
Weight 3 lbs (1.4 kg)
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 55°C
Material - Blade Metal
Series OA172AP
Power (Watts) 42.00W