Orion Fans
Produkt-Nr.:
OA172AP-22-1WB1855
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC WIRE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Air Flow | 215.0 CFM (6.02m³/min) |
| Noise | 59.0dB |
| Ingress Protection | IP55 - Dust Protected, Water Resistant |
| Current Rating (Amps) | - |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 230VAC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 200 ~ 240VAC |
| RPM | 3200 RPM |
| Mfr | Orion Fans |
| Material - Frame | Aluminum |
| Features | - |
| Width | 51.00mm |
| Operating Temperature | -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C) |
| Static Pressure | 0.510 in H2O (127.0 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | cURus |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Size / Dimension | Round - 172mm Dia |
| Weight | 3 lbs (1.4 kg) |
| Lifetime @ Temp. | 50000 Hrs @ 55°C |
| Material - Blade | Metal |
| Series | OA172AP |
| Power (Watts) | 42.00W |
| Package | Box |
| Base Product Number | OA172AP |