Zuhause / AC Fans / OA172SAP-11-1TBXCSF
minImg
OA172SAP-11-1TBXCSF
Orion Fans
Produkt-Nr.:
OA172SAP-11-1TBXCSF
Beschreibung:
FAN AXIAL 172X55MM 115VAC TERM
Auf Lager : 20
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Air Flow 293.0 CFM (8.20m³/min)
Noise 60.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.340A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 103 ~ 126VAC
RPM 3400 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Salt Fog Rated
Width 55.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.900 in H2O (224.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Weight 2.4 lbs (1.1 kg)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA172XC
Power (Watts) 38.00W