Zuhause / AC Fans / OA172SAP-22-1TBXC
minImg
OA172SAP-22-1TBXC
Orion Fans
Produkt-Nr.:
OA172SAP-22-1TBXC
Beschreibung:
FAN AXIAL 172X50.8MM 230VAC TERM
Auf Lager : 2331
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Air Flow 300.0 CFM (8.40m³/min)
Noise 61.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 200 ~ 240VAC
RPM 3300 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 51.00mm
Operating Temperature -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Static Pressure 0.780 in H2O (194.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Weight 2.2 lbs (997.9 g)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA172XC
Power (Watts) 50.0W