Zuhause / AC Fans / OA172SAP-22-1WB
minImg
OA172SAP-22-1WB
Orion Fans
Produkt-Nr.:
OA172SAP-22-1WB
Beschreibung:
FAN AXIAL 172X50.8MM 230VAC WIRE
Auf Lager : 10
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Air Flow 235.0 CFM (6.58m³/min)
Noise 52.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 160 ~ 260VAC
RPM 3200 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor
Width 51.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.700 in H2O (174.4 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Weight 2.6 lbs (1.2 kg)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA172SAP
Power (Watts) 35.00W