Zuhause / AC Fans / OA205AP-11-1TB1868
minImg
OA205AP-11-1TB1868
Orion Fans
Produkt-Nr.:
OA205AP-11-1TB1868
Beschreibung:
FAN 115AC 205X205X72MM IP68 TERM
Auf Lager : 20
Benutzer handbuch
Air Flow 590.0 CFM (16.52m³/min)
Noise 67.0dB
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 72.00mm
Operating Temperature -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Static Pressure 0.860 in H2O (214.2 Pa)
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Square - 205mm L x 205mm H
Weight 5.2 lbs (2.4 kg)
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 55°C
Material - Blade Steel
Series OA205AP
Power (Watts) 80.0W